Toplam 33 otelden 1 ile 20 arası oteller gösterilmektedir.

Kapadokya Otelleri

Persler'in Katpatukya ismini verdiği, yani 'Güzel Atlar Ülkesi' anlamına gelen Kapadokya, İç Anadolu Bölgesi'nde kültürel miras değerinde, fakat hala ilk günkü gibi yaşamaya devam eden bir beldedir. Kapadokya'da son zamanlarda daha da popülerleşen ve kartpostalları süsleyen balon turu, beldedeki tarihin yaşaması adına en güzel kanıttır.

Kapadokya'da özellikle Peribacaları oluşumu, büyümesi ve ölümü şehri yaşayan bir yer haline getiriyor. Tepeden bakıldığında insanı büyüleyen uzunlu kısalı yapılar, kalplerde adeta doğanın bahşettiği bir armağan hissi uyandırıyor. Kapadokya otelleri bölgenin otantik ve tarihi yapısıyla dizayn edilmiştir. Yapılaşmanın uyumu önce coğrafya ile başlamış, yerli halk bu uyumu süs eşyalarına kadar yansıtmışlardır. Dilerseniz her şey dahil sistemden de faydalanabileceğiniz Kapadokya otellerinin odaları, yöreye özel dokuma halılar, çömlek ustalarının el emeği ile yaptıkları çanak çömleklerle süslenmiştir. Genelde aile işletmesine sahip olan otel ve otantik apart otellerde araba kiralama, kuaför, doktor, çocuk bakıcısı, kuru temizleme gibi hizmetlerden dilediğinizce yararlanabilirsiniz.

Nevşehir'de bulunan Kapadokya, tam anlamıyla keşif yeridir. Görülecek çok fazla yer olduğu için, tatilinizi yöreye olan ilginize göre uzun tutabilirsiniz. Göreme'deki Peribacaları açık hava müzesi görünümündedir. Balonla bir kapadokya turu yapıp bu müzeyi bir de kuşbakışı olarak, gün batımında yukarıdan izlemenizi tavsiye ederiz. Balon turunun yanında, şehirde keşfedilecek çok fazla kilise mevcut. Bunların bazıları kayalar üzerine oyulmuş olup, bazıları da ayakta kalabilmiş ziyarete açık kiliselerdir. Bunların başlıcaları, El Nazar Kilisesi, Saklı Kilise, Meryem Ana Kilisesi, Elmalı Kilise, Karanlık Kilise, Kılıçlar Vadisi'ndeki Kılıçlar Kilisesi'dir. Paşabağ Rahipler Vadisi siz peribacalarını yukarıdan izlerken, manzaradan gözünüzü alabilirseniz kahvenizi içerek dinlenebileceğiniz en iyi yerlerdendir.

Seramik atölyelerinin bulunduğu ve toprağın adeta konuşturulup tabak çanaklara dönüştürüldüğü Avanos, şehrin en yeşil yeridir. Siz de mutlaka bir çömlek ustası eşliğinde bunu deneyimleyip, sonra da yaptığınız çanağı unutulmaz bir anı olarak yanınızda götürmelisiniz. Avanos, seramik sanatının dışında ipek, yün halı dokumacılığı ve üzüm yetiştiriciliği konusunda da iddialıdır.

Bir başka yer keşfetmek isterseniz, Kapadokya Ürgüp'teki Alaattin Keykubat tarafından yaptırılan Saruhan Kervansarayı'nı ve Ağzıkarahan Kervansarayı'nı ziyaret edebilir, Temenni Vadi'de manzaraya karşı dinlenebilirisniz.

Kapadokya'nın en can alıcı bölümü de Ortahisar ve Uçhisar'dır. Uçhisar'ın üstü ayrı altı ayrı bir yaşam alanıdır. Ortahisar Kalesi'nin içine oyulmuş evler ve yumuşak kayalara oyulmuş Kaymaklı ve Derinkuyu'da yer alan yeraltı şehirlerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Eğritaş Kilisesi'nin bulunduğu Ihlara Vadisi kayalara oyulmuş 100 e yakın kiliseyi ağırlamaktadır. Bu eserleri görmek ve kartpostallarda gördüğünüz peribacalarını yakından keşfetmek için Kapadokya otelleri erken rezervasyon fırsatlarına göz atmanızı öneririrz.


Popüler Kategoriler


Kapadokya Otelleri Ürgüp Otelleri