Toplam 38 otelden 1 ile 20 arası oteller gösterilmektedir.

Nevşehir Otelleri

Günümüzden 5.000 yıl öncesine kadar dayanan tarihi, doğal güzellikleri ve medeniyetler beşiği olarak Anadolu'nun ortasında duru güzelliğe sahip şehri Nevşehir. Bir tatilden deniz, kum, güneş üçlüsünü aramayanlar için Nevşehir doğa, tarih ve medeniyet üçlüsüyle karşınıza çıkmaktadır.

Nevşehir otelleri otel, termal ve butik otel gibi seçeneklerle misafirlerini ağarlamaktadır. 2 milyondan fazla turisti konuk eden Nevşehir müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermektedir. Balayı çiftlerinin tercih ettiği yerler arasında bulunan Nevşehir otelleri uygun seçeneklerle ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin en çok turist çeken yeri Kapadokya otel açısından zengindir. Kapadokya Otelleri butik otel, taş otel gibi konaklama olanakları mevcuttur.

Nevşehir gezilecek yerler listesinin başında Kapadokya yani bir diğer ifadeyle peri bacaları gelmektedir. Bu yapılar günümüzden milyonlarca yıl önce aktif yanardağ olan Erciyes, Hasandağı ve Göllüdağı'nın püskürttüğü lavlar ve rüzgarın şekillendirmesiyle günümüzdeki halini almıştır. Tam 20 uygarlık gören peri bacaları üstün bir doğa olayı olmakla birlikte, en önemli özelliği ise içine yazın girildiğinde soğuk, kışın girildiğinde ise sıcak bir ortam sağlamasıdır.

Kapadokya'da bulunan Kaya Evler bölgede insanın elinin değdiği nadir yerlerden biri. Bu bölgede bulunan insanlar barınabilmek için kayaları oyarak adeta bir ev inşa etmişlerdir. Mimaride eşine az rastlanacak olan bu evler, Kapadokya'da görmeniz gereken ilk mekanın başında gelmektedir.

Uçhisar Kalesi adı verilen yapı, Kapadokya'nın en tepe noktasından bu nefes kesici manzarayı görmeniz için panoramik bir görüş vermektedir. Kalede Bizans'tan kalma mezar taşları da bulunmaktadır.

Hazır tarihi yapılara değinmişken Kapadokya'nın belki de en dikkat çekici tarihi yapısı yeraltı şehirleridir. Roma ve Bizans döneminde kullanılan bu yeraltı şehirlerinde zamanın insanları beslenme, yemeklerini uzun süreli saklama ve savaşlarda korunma amacıyla yapılmıştır. 20.000 kişiye kadar insanın barınabileceği genişlikte tasarlanmış olan bu gizli şehirler oyma mimarisinin o dönemde ne kadar ileri gittiğinin en tipik örneğidir.

Kapadokya bölgesinde görülecek birçok yere sahip olan belde Ürgüp'te gezmeye Pembe Vadi'den başlayabilirsiniz. Peri bacaları açısından zengin olan bölge, uçsuz bucaksız vadileriyle misafirlerini bambaşka bir dünyaya sürüklemektedir. Kadıkalesi adı verilen bölge eski dönemlerde zor ulaşılan bir konumda olması nedeniyle savaşta kadınların ve çocukların sığındığı bir yer olarak kullanılmıştır. Yürümeyi sevenler için önemli bir mekan olan Üzengi Vadisi yürüyüş parkurlarının yanı sıra dereler, güvercinlikler, kiliseler, çeşit çeşit ağaçlar ve doğal su kaynakları yolunuzun etrafında dizilecek olan güzelliklerdendir. Ürgüpte Taşkın Paşa Camii, Temenni Anıt Mezarı, Ayvasil Kilisesi, Aziz Theodore Kilisesi vb. birçok uygarlığa ait çeşitli yapıyı da ziyaret etmeniz mümkün.

Kapadokya bölgesinin bir diğer ilgi çeken beldesi Göreme tarihi yerler ve doğal güzellikler açısıdan son derece zengindir. Göreme'nin en ilgi çekici yapısı olan Göreme Açık Hava Müzesi, Göreme Milli Parkı'nın içinde yer almaktadır. UNESCO tarafından ''Dünya Mirası'' listesinde bulunan bu bölge içinde bulundurduğu manastırlar ve Bizans mimarisinden kalıntılar peribacalarıyla birleşerek tarihten ve doğadan esintiler sunmaktadır. Bunun dışında bölgede bulunan Kızılçukur Vadisi'nde gün batımı esnasında akşam güneşinin kızıllığı pastel boya edasıyla gökyüzünü boyamaktadır. Göreme özellikle Bizans ve Roma mimarisi açısından son derece zengin bir yerdir. Bölgede başta Tokalı ve Elmalı Kilise başta olmak üzere birçok kilise mevcuttur.

Doğanın oluşturduğu şahane Peri bacalarının güzelliğinin yanında uçsuz bucaksız vadileri, geniş tepeleri, ev sahipliği yaptığı uygarlıklardan taşıdığı parçalar, insanoğlunun isterse doğaya zarar vermeden nasıl yaşayacağını bize gösteren yer olan bu bölgede peri masalı tadında bir tatil yaşamak isterseniz Nevşehir sizi ağırlamaktan memnuniyet duymaktadır.


Popüler Kategoriler


İzmit Otelleri Niğde Otelleri Yalova Otelleri Kapadokya Otelleri Kocaeli Otelleri Ordu Otelleri Gaziantep Otelleri Rize Otelleri Şanlıurfa Otelleri Amasya Otelleri Kastamonu Otelleri Zonguldak Otelleri Kayseri Otelleri Isparta Otelleri Sinop Otelleri Konya Otelleri İzmir Otelleri Düzce Otelleri Elazığ Otelleri Mardin Otelleri Adana Otelleri Mersin Otelleri Kırıkkale Otelleri Kahramanmaraş Otelleri Tekirdağ Otelleri Edirne Otelleri İstanbul Otelleri Ürgüp Otelleri Erzurum Otelleri Termal Oteller Kırklareli Otelleri Aile Otelleri Aydın Otelleri Kütahya Otelleri Antalya Otelleri Bayburt Otelleri Manisa Otelleri Hatay Otelleri Çorum Otelleri Sakarya Otelleri Denizli Otelleri Ankara Otelleri Safranbolu Otelleri Butik Oteller Adıyaman Otelleri