Toplam 7 otelden 1 ile 7 arası oteller gösterilmektedir.

Dalyan Otelleri

Ege ile Akdeniz'in birbirine kavuştuğu, doğa ile tarihin birleştiği sakin tatil arayanların yeni gözdesi Dalyan. Muğla'ya bağlı olan bu şirin tatil beldesi rahat ve stresten uzaklaşmak isteyenlerin uğrak mekanıdır.

Muğla otelleri kategorisinde bulunan Dalyan otelleri konuklarını apart otel, butik otel, pansiyon, motel gibi konaklama seçenekleriyle ağırlamaktadır. Genel olarak denize yakın konumlanan oteller müşteri memnuniyetini ilke edinerek hizmet vermektedir. Uygun otel fiyatları ve çeşitli konseptlerin hakim olduğu tesislerde ucuz tatil isteyenlerdenseniz erken rezervasyon fırsatını kaçırmamanızı öneririz.

Farklı bir doğal güzelliğe sahip olan Dalyan'ın en ilginç doğal güzelliği kanallarıdır. Öyle ki Bülent Ortaçgil'in ''Denize doğru yüzlerce yol var ama hangisi doğru hangisi çıkmaz'' mısraları Dalyan kanalları için yazılmıştır. 4.5 km uzunluğa sahip sahili, altın sarısı kumlarıyla İztuzu Plajı Dalyan'da yüzmek için en uygun mekandır. Temiz ve deniz olmayan deniziyle ekolojik çeşitlilik açısından zengin olan bu plaj, yapılan değerlendirmeler sonucunda Avrupa'nın en iyi açık havası seçilmiştir.

Türkiye'nin en uzun trekking hattına sahip Karia Yolu, Muğla - Aydın güzergahında olup toplam 820 km uzukluğundadır. Yürüme ve kamp tutkunlarının tercih ettiği bu devasa yolda binlerce ağaç ve yüzlerce çicek eşliğinde Akdeniz'den Ege'ye yürüyebilirsiniz. Bilinmeyen ama keyifli bir maceraya burada atılabilir ve yolunuzun üstündeki tüm güzellikleri fotoğraflayabilirsiniz.

Dalyan Çağı'nın hemen sağında tarihin en zengin antik kentlerinden biri olan Kaunos, tarih severlerin ilgisini çekmektedir. Antik çağlarda liman şehri olan bu yerleşim yeri zamanla zenginleşmiştir. Çeşme, hamam, tiyatro, tapınak gibi kalıntıları içinde bulunduran bu bölgede Dalyan'ın en çok turist çeken mekanıdır. Bu antik şehirin ilgi çekici bir diğer tarihi yapısı ise Dalyan Kral Kaya Mezarları'dır. ''Krallar doğduğunda da öldüğünde de halka yukarıdan bakmalı'' zihniyetiyle inşa edilmiş olan bu abidevi eserler, kayaların içleri oyularak inşa edilmiştir. Dalyan'a yolunuz düştüyse bu antik kenti görmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Dalyan'da yapılabilecek en farklı etkinlik ise çamur banyosudur. Gözenekleri temizleyip daha pürüzsüz bir cilte kavuşmak ve yılların yorgunluğunu yüzünden atmak isteyenlerin uğrak mekanıdır. Dertlere deva olan çamurunun yanında, sıcak su yataklarına sahip Dalyan'ın kaplıca suları metabolizma, sinir, romatizma gibi hastalıklara iyi gelmektedir.

Masmavi denizin keyfini çıkarmak, kartpostalları kıskandıracak güzellikte fotoğraflar çekmek, suyundan çamuruna güneşinden havasına kadar şifa bulmak,tarihi antik kenti her saniyesinde keşfetmek isterseniz, şirin tatil beldesi Dalyan sizleri ağırlamaktan memnuniyet duymaktadır.


Popüler Kategoriler


Dalyan Otelleri