Toplam 10 otelden 1 ile 10 arası oteller gösterilmektedir.

Datça Otelleri

Ege ile Akdeniz'in birbirine yakınlaştığı yerde masmavi denizi, temiz havası ve sımsıcak insanlarıyla buraya gelenlerin hiçbir zaman unutamadığı büyülü tatillerin keşfedilmemiş başkenti Datça. Muğla'ya bağlı olan Datça üst düzey konaklama hizmeti ve eşsiz doğasıyla önemli tatil beldeleri arasında yerini almaktadır.

Datça, eşine az rastlanır bir biçimde çok çeşitli konaklama yerleriyle misafirlerini ağırlamaktadır. Koyların arasında eşi benzeri bulunmayan bir dünyaya kapılarını açan Datça otelleri, uygun otel fiyatları ve herşey dahil tatil seçenekleriyle hizmet vermektedir. Datça'nın bu büyülü dünyasında yerinizi almak istiyorsanız erken rezervasyon şansını değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Doğal güzelliklerle bezenmiş bir yapıya sahip olan Datça'da ilk olarak koylar ön plana çıkmaktadır. Kargı Koyu adı verilen bölgenin güzelliği burayı ilk kez ziyaret edenleri şaşkınlıktan konuşturamayacak derecededir. Pırıl pırıl denizde mavinin her tonunu görebilirsiniz. Bununla beraber Datça Dağı'ndan gelen buz kadar soğuk sular Kargı Koyu'nda Akdenizle buluşmaktadır. Doğal hayatın tüm örneklerini göreceğiniz yeşil ve mavi dolu koyda dilerseniz yüzebilir, insanlardan sıkılıp kendinize yeni arkadaşlar edinmek isterseniz martılar,kaplumbağalar, ördekler ve kazlarla sohbet edebilirsiniz.

Datça koyları arasından bir diğer koyu ise, Emel Sayın Koyu. Bencik koyu ismiyle de anılan koy masmavi denizi, dört bir tarafı ağaçlarla çevrili her tarafa yeşil yeşil bakabileceğiniz ormanıyla görmeniz gereken yerler arasında listenizde bulunmalıdır. Bunun dışında Çatı Koyu, Domuz Çukuru Koyu bölgede turistlerin uğrak mekanı olan diğer koylardır.

İçinde birçok tatil köyü bulunduran, yerli - yabancı sayısız misafirin konakladığı Emecik tarih sayfalarında ilginç bir biçimde anılmaktadır. Emecik'in temiz havası ve berrak suyu bu hastaları iyileştirmiştir. Emecik, Datça'nın en önemli tatil bölgelerinden biridir.

Plajlarının temizliği ile adından sıkça söz ettiren Datça'da Gebekum plajı kumlarıyla ön plandadır. Zaman içinde kendi kendini yenilen kumlara sahip Gebekum plajı denizi dalgalı sevenler ve sörf tutkunları için en ön sırada yer almaktadır.

Uzun sahili, tertemiz suyuyla maviyle yeşilin kaynaştığı yer olan Palamutbükü plajı Datça'da en çok rağbet gören plajlardan biridir. Temiz plajı yüzme deneyiminizi çok üst seviyelere çıkaracaktır. Palamutbükü geniş bir alana yayıldığından bölgede bulunan birçok restoranda birbirinden farklı tatlarla buluşabilir; civarda bulunan cafelerde ise keyifle kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Taşlık Plajı bölgenin ilgi çekici plajlarından biri. Datça limanın yanında konumlanan bu plaj, denizin dibinde bulunan şifalı sularıyla konuklarına doğal bir yenilenme imkanı sunmaktadır. Sadece kumdan oluşan, yay şeklindeki sahiliyle dikkat çeken Kızlanaltı Plajı'nda yüzmenin yanı sıra rüzgar sörfü de yapabilmeniz mümkündür. İnsana huzur veren ve balıkların geçiş güzergahında yer alan Hayıtbükü, güneşin batışını izleyebileceğiniz en nefes kesici mekan Kızılbük'ün yanı sıra Datça Aktur, Palamutbükü Limanı ve Taşlık Plajı görmeniz gereken doğal güzellikler arasında yer almaktadır.

Doğal güzelliklerinin yanında tarihi yapılarıyla da ilgi çeken Datça'da Knidos adında bir antik kent bulunmaktadır. Dorlar zamanından kalma 8.000 kişilik tiyatro, Demeter Mabedi, güneş saati, Afrodit Heykeli'nin kaidesi ve çeşitli kalıntılar burada muhafaza edilmektedir.

Datça sınırları içinde bulunan Kızlan Köyü alışveriş için tercih edilen mekanlardan. Doğal bir biçimde yetişen meyve ve sebzeleri, hediyelik eşyaları, zeytinyağları ve mezeleriyle ilgi çeken köy sahip olduğu tepesiyle Ege Denizi ve Akdeniz'i birbirinden ayırmaktadır.

Huzuru koklayabileceğiniz, masmavi denizde balıklar gibi yüzebileceğiniz, geniş sahillerinde uzun uzun hayaller kurabileceğiniz, kendi benliğinizi bulabileceğiniz yeşil - mavi karışımı koylarıyla Datça, uygun fiyat ve herşey dahil tatil seçenekleriyle sizleri ağırlamaktan gurur duymaktadır.


Popüler Kategoriler


Akyaka Otelleri Bodrum Otelleri Dalaman Otelleri Datça Otelleri Fethiye Otelleri Marmaris Otelleri