Toplam 21 otelden 1 ile 20 arası oteller gösterilmektedir.

Mersin Otelleri

Dünyanın en eski deniz kentlerinden biridir Mersin.. Mersinde gezilecek yerler denilince akla ilk gelen antik dönemde inşa edilen Kanlıdivane oluyor. Roma zamanında büyük refah yaşamış bir yer olarak dikkat çeken Kanlıdivane, içerisinde kuleler, kabartmalar, kiliseler, ev kalıntıları, mezarlıklar ile ziyaretçileri eski antik dönemdeki yaşama doğru bir serüvene çıkarıyor. Müslümanlar ve Hristiyanlar için kutsal sayılan Yediuyurlar Mağarası'nın (Ashab-ı Keyf) bir de hikayesi var: Tek tanrıya inandıkları için eziyet gören yedi genç bu mağaraya sığınmışlardır. Allah tarafından 300 yıl uyutulduğu söylenen yedi gencin bulunduğu mağara yerli yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır.

Mersin için doğal güzellikler cenneti desek doğru olur. Astım Dilek Mağaraları, adından da anlaşıldığı üzere astım hastalarına iyi gelmektedir. İçerisindeki sarkıt ve dikitleriyle dikkat çeken bu mağarayı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Cennet ve Cehennem Mağaraları ise doğal yollarla oluşmuş 2 büyük çöküntüdür. Cennet çukuruna bu ismin verilmesindeki neden çukurun içerisinde tarihi bir kilisenin yer almasıdır. Cehennem çukuruna ise ekipmansız inilememesi bu adı almasına yardımcı olmuştur. Süslemeleriyle göz dolduran Alahan Manastırı ve Hristiyanlığın ilk merkezlerinden biri olan Aya Tekla Kilisesi'de büyük öneme sahiptir.

Mersin Müzesi, şehrin tarihi geçmişini gözler önüne seren bir müze olmakla beraber, birçok farklı uygarlıkların eserlerini bünyesinde barındırması ve şehir merkezinde olmasıyla da ideal bir konum elde etmektedir.

Otel bakımından zengin olan Mersin'de şehrin istediğiniz her yerinde konaklayabilirsiniz. Genellikle oda kahvaltı hizmet veren Mersin otellerinde oda servisi, araç kiralama, toplantı salonu, kuru temizleme gibi bir çok hizmetten yararlanabilir, hamam, sauna ve masaj hizmetiyle dinlenebilirsiniz.

Mersin çok farklı uygarlıklara en eski zamanlardan beri ev sahipliği yapmıştır. Yolunuz düşerse Soli, Anemerium, Kelenderis, Nagidos, Uzuncaburç antik kentlerini ziyaret etmenizi öneririz. Doğa ile iç içe olan bu şehirde bir çok turizm faaliyeti yapılmaktadır. Mersin’de Taşucu, Akyar, Altınorfoz gibi yerlerde sualtı dalışı yapabilir balıkların renkli dünyalarına misafir olabilirsiniz. Sizin için özel olarak çizilen rotalarda yürüyüşler yapabilir şelaler, mağaralar, kanyonlar keşfedebilirsiniz. Kanyonlarında ve tertemiz plajlarında yüzebilir güneşin ve denizin tadını çıkartabilirsiniz.

Mersin şehrine her türlü ulaşım oldukça kolaydır. Siz de Mersin otelleri arasından dilediğinizi seçebilir, bu medeniyet beşiğindeki saklı cenneti keşfedebilirsiniz. Mutlu tatiller..


Popüler Kategoriler


Burdur Otelleri Düzce Otelleri Bayburt Otelleri Afyon Otelleri Kütahya Otelleri Muğla Otelleri Golf Otelleri Isparta Otelleri Yalova Otelleri Sivas Otelleri Diyarbakır Otelleri Adana Otelleri Aydın Otelleri Kahramanmaraş Otelleri Batman Otelleri Mardin Otelleri Amasya Otelleri Aksaray Otelleri Iğdır Otelleri Tekirdağ Otelleri Ağrı Otelleri Safranbolu Otelleri Su Kaydıraklı Oteller İstanbul Otelleri Balayı Otelleri Bursa Otelleri Sinop Otelleri Butik Oteller Kirşehir Otelleri Şehir Otelleri Erzurum Otelleri Şanlıurfa Otelleri Zonguldak Otelleri Kayak Otelleri Van Otelleri Adıyaman Otelleri Sakarya Otelleri Kirklareli Otelleri Denizli Otelleri Kırıkkale Otelleri Kastamonu Otelleri Manisa Otelleri Balıkesir Otelleri Kırklareli Otelleri Mersin Otelleri