Toplam 8 otelden 1 ile 8 arası oteller gösterilmektedir.

Konya Otelleri

Mevlana’nın sözünü dinlermiş gibi sükunetinden hiçbir şey kaybetmeyen Konya, Anadolu’nun beşiği olarak adlandırılmasının hakkını vererek binlerce yıllık tarihiyle bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Şehri ziyaret ettiğinizde daha rahat ve kolay bir şekilde gezebilmeniz için Konya gezilecek yerler listemiz size yardımcı olacaktır.

Konya’daki oteller seçiminize göre ihtişamın fakat bir o kadar da rahatlığın bir arada bulunduğu sizlere en iyi şekilde hizmet sunan otellerdir. Tercihe göre oda kahvaltı veya yarım pansiyon hizmet veren Konya otelleri'nde huzurlu bir iş seyahati ya da sakin bir tatil için aradığınız tüm hizmetler standardın üzerindedir. Konya otel bakımından zengin olup, size şehrin istediğiniz her yerinde konaklama fırsatı sunmaktadır.

Doğal güzelliklerini bozmadan koruyabilen Konya aslında bir ova üzerine kurulu Türkiye’nin en büyük yüz ölçümlü şehridir. Aynı zamanda şehir göller bölgesi olarak adlandırılan bir bölgede bulunduğu için muhteşem manzaralar ziyaretçilere görsel şölen yaşatmak için hazırda beklemektedir. Beyşehir Gölü, çevresiyle birlikte milli park ilan edilmiş üzerinde 33 irili ufaklı ada bulunduran gölümüz olmakla birlikte, akşam güneşinin dağlar ardındaki batışının bıraktığı nefes kesici manzara her yıl binlerce turistin buraya gelme sebeplerindendir.

Konya bir ova üzerine kurulu olduğu için bisiklet sürme keyfini buraya saklamanızı öneririz. Burada kiraladığınız bisikletlerle şehri gezerken aynı zamanda spor da yapabilirsiniz.

Bir çok uygarlığa ve önemli insanlara ev sahipliği yapmış bu şehrin tarihçesi oldukça etkileyicidir. Çatalhöyük Neolitik Kenti, bundan tam 9.400 yıl öncesine ait insanlığın gelişmişliğinin en büyük tanıklarından biridir. Birbirine bitişik evleri, sanatsal eşyalar, tarımsal eşyalar ve daha bir çok eserle tarihin ilk yerleşik tarım topluluklarından biri olan Çatalhöyük, Unesco Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. Sizler de tarihin eski sayfalarına bir keşfe çıkmak isterseniz Çatalhöyük’ü ziyaret etmenizi öneririz. Eğer antik kentlerden çıkan eserleri daha yakından görmeyi dilerseniz Konya Arkeoloji Müzesi’nde, çağlar boyunca kazılarda bulunan eserleri görmek tam size göre olacaktır.

Mevlana Hazretleri’nin “Gök kubbeden daha iyi türbe mi olur?” denmesine karşın oğlu ve sevenleri tarafından yaptırılan Mevlana Dergahı, günümüzde müzeye çevrilmiştir. Ney sesi eşliğinde Mevlana’nın şiirlerinin okunduğu bu dergahdan sizler de içiniz huzur dolu ayrılacaksınız. Şayet Aralık ayına denk gelirseniz Şebi Arus gitmeye ve görmeye değer bir tören olacaktır. Semazen gösterilerini izlerken tarifsiz duygular Konya turunuzu unutulmaz kılacaktır.

Doğal güzellikleri ve tarihiyle dikkat çeken Konya’nın eşsiz tatlarından bahsetmemek olmaz. Etli ekmeği, Tirit ve Höşmerim tatlısının yanında zengin mutfağın diğer lezzetlerini de tatmayı unutmayın. Konya’ya gelmişken çini ve keçe eserlerinden yapılmış hediyelik eşyalarla sevdiklerinize sürprizler yapabilirsiniz. Konya otelleri arasından dilediğinizi seçebilir tatilinizi konforlu ve eğlenceli bir şekilde bitirebilirsiniz. Huzurlu tatiller...


Popüler Kategoriler


Su Kaydıraklı Oteller Manisa Otelleri Denize Sıfır Oteller Hatay Otelleri İzmit Otelleri Kayak Otelleri Muğla Otelleri Malatya Otelleri Iğdır Otelleri Adıyaman Otelleri Zonguldak Otelleri Trabzon Otelleri Konya Otelleri Çankırı Otelleri İstanbul Otelleri Diyarbakır Otelleri İzmir Otelleri Karaman Otelleri Şehir Otelleri Şanlıurfa Otelleri Safranbolu Otelleri Kayseri Otelleri Yalova Otelleri Samsun Otelleri Batman Otelleri Ordu Otelleri Mersin Otelleri Bursa Otelleri Rize Otelleri Kirklareli Otelleri Sakarya Otelleri Kırıkkale Otelleri Amasya Otelleri Tekirdağ Otelleri Çanakkale Otelleri Kastamonu Otelleri Kahramanmaraş Otelleri Çorum Otelleri Denizli Otelleri Golf Otelleri Bolu Otelleri Deluxe Oteller Tatil Köyleri Kirşehir Otelleri Bitlis Otelleri