Toplam 126 otelden 21 ile 40 arası oteller gösterilmektedir.

İzmir Otelleri

Her bir cadde boyunca gökyüzüne kadar uzanan ağaçları, rengarenk çiçeklerle bezenmiş sokakları, tertemiz denizi, büyük olmasına rağmen gürültüden uzak olan ve sakin yaşamı benimseyenlerin şehri güzel İzmir... Ege'nin incisi olarak kalplerde yer edinmiş İzmir, her yıl yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya devam ediyor.

İzmir otelleri, otel bakımından oldukça zengindir. Konuklarını güleryüzlü çalışanları ile ağırlayan oteller size rahatlık, herşey dahil tatil ve üstün kaliteyi vaad etmektedir. Geleneksel Türk misafirperverliğini konuklarına sunan, müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyen oteller, İzmir manzaralı odalarıyla sizleri ağırlamayı beklemektedir.

Doğal güzelliklerin tarihi güzelliklerle harmanlandığı, sıcakkanlı insanlarıyla pozitif bir hava yakalacağınız İzmir'de gezinize tarihe hürmeten Efes Antik Kenti'nden başlayabilirsiniz. Roma İmparatorluğu'nun en önemli şehirlerinden olan bu antik kent, Yunan ve Roma mimarisinin spesifik örneklerini taşımaktadır. Artemis Tapınağı, Efes Antik Tiyatrosu, Celsus Kütüphanesi gibi eserler zamana karşı koyabilmiş ve ziyaretçilerin uğrak mekanları arasında yerini almıştır. Efes Antik Kenti, Selçuk ilçesi sınırlarında konumlanmıştır. İzmir tatilinizde Pergamon, Larissa, Lebedos, Elaia, Kyme, Allianoi gibi antik şehirlerini de eklemelisiniz. Antik dönemden kalma birçok nadide eser İzmir'in antik şehirlerinin yanı sıra çeşitli müzelerde sergilenmektir.

Şehirin merkezi olarak kabul edilen Konak'ta, hediyelik eşya alışverişinizi Kemeraltı Çarşısı'ndan temin edebilirsiniz. Tarihi ögelerin bolca bulunduğu meydanda, Saat Kulesi'ni, İzmir Atatürk Müzesi'ni, sinagogları, kiliseleri ve camiileri görebilirsiniz. Konağa bağlı bir yerleşim yeri olan Alsancak, İzmir'in en büyüleyici mekanı olmakla beraber, burayı faytonlar eşliğinde turlayabilir, bölgede bulunan kafelerde ünlü Kordon sahiline karşı yorgunluk kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz.

İzmir'in şirin ilçesi Bornova sınırları içerisinde bulunan Homeros Vadisi bütün güzelliklerini ziyaretçilerine sunan bir doğa harikasıdır. Yemyeşil ağaçlar, gürül gürül akan şelale ve göletler burayı bir oksijen deposuna çevirmektedir. Doğal yaşamın hüküm sürdüğü Çiğli'de bulunan İzmir Kuş Cenneti'ni görmenizi de özellikle tavsiye ederiz. Yaklaşık 8.000 hektarlık alanda, 200'ü aşkın kuş türünün bulunduğu bu sihirli mekanı boydan boya bisikletle gezebilirsiniz. Kuş Cenneti'ne yakın bir yerde bulunan Doğal Yaşam Parkı, ziyaret etmeden dönmemeniz gereken yerler arasındadır. Doğal bir hayvanat bahçesini andıran bu yer, 1300'den fazla hayvanın bulunduğu devasa bir yaşam alanıdır.

Berrak ve şifa dolu sularıyla yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Çeşme otelleri gece hayatıyla ön plana çıkan bir yerleşim yeridir. Enerjinin bir an bile düşmediği sokaklarıyla, 24 saat ayakta olan ilçede dilerseniz denizin tadını çıkarabilir, dilerseniz de bölgede bulunan kaplıcalarla kendinizi hem ruhen hem de bedenen yenileyebilirsiniz. Eski eşyalara merakınız varsa burada bulanan antika pazarını kaçırmamanızı öneririz.

Çarşaf gibi açılan denizinde vapurda martılara simit atabileceğiniz, sahilinde yürüyüş yaparak huzur bulabileceğiniz, sakız ağaçlarından çınarlara, doğasından tarihine kısacası tüm ziyaretçilerini kendine aşık eden; güzelliğin ve sakinliğin başkenti İzmir, erken rezervasyon fırsatlarıyla sizleri ağırlamayı beklemektedir.


Popüler Kategoriler


Çeşme Otelleri Efes Otelleri Foça Otelleri Gümüldür Otelleri Özdere Otelleri