Toplam 1 otelden 1 ile 1 arası oteller gösterilmektedir.

Özdere Otelleri

Huzur dolu sakin bir tatil isteyenler için ideal yerlerden biridir İzmir Özdere beldesi. Bu bölgede yaşam 7000 yıl öncesine uzanmaktadır. Çeşitli mitolojik efsanelere, 28 farklı uygarlığa, savaşlara ve daha nicesine ev sahipliği yapmıştır. Daha ilk zamanlardan itibaren bir çok bilim insanı ve filozof yetiştirmiştir. Ünlü ve ilk tarihçi Heredot burası hakkında "En yüce gök kubbenin altında ve dünyanın en güzel ikliminde" demiştir.

Doğal güzellikleriyle büyüleyen Özdere, Ege Bölgesi'ndeki koy sayısının en çok bulunduğu beldelerinden biridir. Koylarının sayıca fazlalığı turistlerin dikkatini çekip buranın turizm açısından gelişmesine neden olmuştur. Karşısında bulunan Kuşadası'na her gün düzenli seferlere katılabilir adanın keyfini çıkardıktan sonra Özdere otelleri konforunu yaşamaya dönebilirsiniz. İzmir zeytinyağlıları, sebze yemekleri ve balıklarıyla sizi Akdeniz mutfağıyla buluşturuyor. Binbir çeşit mezelerini ve meşhur lokmasını tatmadan dönmeyin deriz. Buradaki koyları günlük yat seferleriyle gezmeyi ve tadı damağınızda kalacak lezzetlerini keşfetmeyi unutmayın.

İzmir Özdere’de bulunan Klaros Antik Kenti M.Ö. 6. Yüzyıla kadar uzanan eski tarihiyle bizi bir çok sanat eseriyle buluşturuyor. Eski Yunan mitolojisinin izlerinin görüldüğü kentin, Kolophon’un baş tanrısı Apollo adına yapıldığı sanılmaktadır. Klaros Tanrı Apollon için yaptırılmış Anadolu’daki en eski kutsal merkezlerden biriydi. Roma Dönemi'nde insanların devamlı ziyarette bulunduğu bu yerde kurbanlar veriliyor dualar ediliyordu. Kutsal merkezde bulunan rahipler mabedin altındaki bir mağarada Apollon’un sorulan sorulara cevap verdiklerini söylemiştir. Mimarisi ve ilginç efsaneleriyle bu antik kent ziyaret edilecek yerler listenizin başında yerini alıyor. Konaklamanız için İzmir otelleri arasından dilediğinizi seçebilir, Efes Antik Kenti'ne ve Meryem Ana Kilisesi'ne çok yakın olan İzmir Özdere'ye karayolu toplu taşıma aracı ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Mutlu tatiller...


Popüler Kategoriler


Çeşme Otelleri Efes Otelleri Foça Otelleri Gümüldür Otelleri Özdere Otelleri