Toplam 2 otelden 1 ile 2 arası oteller gösterilmektedir.

Foça Otelleri

Adını çevresinde yaşayan Akdeniz foklarından alan, Ege’nin tüm samimiyetini kendinde toplamış, huzurun ve eğlencenin bir arada olduğu naif bir balıkçı kasabasında kim tatil yapmak istemez ki? Bütün bu özellikleri kendinde barındıran İzmir’in her mevsim kapıları misafirlerine açık beldesi Foça, sizleri eşsiz bir tatil deneyimi için bekliyor.

Bakir doğal güzellikleriyle huzur, sadelik ve eğlenceyi sentezleyen Foça Otelleri, tatil keyfinizin doruk noktada geçmesi için sizlere en iyi konaklama imkanlarını sunmaktadır. Bütçenize göre ister butik otel isterseniz de daha lüks Foça Otelleri ’nde kalabileceğiniz gibi otellerin daima güler yüzlü ve neşeli personelleri sayesinde kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz. Pek çoğu Eski Foça bölgesinde bulunan otellerin ortak noktası her yere yürüme mesafesinde olmalarıdır.

Tarihte Frigler, Likyalılar ve İyonyalılar gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Foça, birbirinden eşsiz kültürel mirasıyla tarih meraklılarının tercih ettiği bir turizm kasabası olmuştur. Foça’ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelen mitolojik efsanelere konu olmuş Foça Siren Kayalıkları, deniz ve gökyüzünün birleştiği ufuk çizgisinde şahane ışık oyunlarını seyredebileceğiniz Frigya Tepesi ve Likyalılar’dan kalma Taş Ev anıt mezarı gelmektedir. Osmanlılar tarafından inşa edilmiş Ceneviz Kalesi, ilçe merkezine 2 km. uzaklıktaki Şeytan Hamamı ve Süleyman Ağa Mescidi de görülmeye değer diğer tarihi eserlerindendir.

Tatilinizin her anında denizin keyfini çıkarabileceğiniz Foça Otelleri, çoğunlukla sahil kesiminde konumlanmıştır. Sıcacık kumlarında güneşlenebileceğiniz, maviliğinde kaybolacağınız Karakum Plajı ve Sazlıca Plajı gibi yerlerin dışında Foça’nın çevresinde yer alan Adalar mevkiinde de doğal güzelliklerin tadını çıkartabileceğiniz keşifler yapabilirsiniz. Orak Adası, İncir Adası, Kartdere Adası, Fener Adası, Hayırsız Ada ve Metalik Ada adlı 6 tane adadan oluşan bu bölge denizi ve yürüyüş alanlarıyla turistlerin uğrak noktalarındandır.

Turizmin yanı sıra genel geçim kaynağı balıkçılık olan Foça, Ege mutfağının en lezzetli örneklerini tadabileceğiniz bir şehirdir. Zeytinyağlıların ve ege otlarının yanında her gün taptaze çipura, levrek, mercan gibi balık çeşitlerini bulabileceğiniz Foça Otelleri ’nde kömürde sardalya balığını tatmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca birbirinden güzel koylarında ve plajlarında gündüz huzuru bulduğunuz İzmir Foça’da geceleri ise İskele Mahallesi’nde yer alan deniz kıyısındaki restoran ve tavernalarda eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Mitolojinin, arkeolojinin, tarihi, doğal ve kentsel sitin aynı anda içinde bulunduğu Foça, her nefeste balık ve yosun kokularıyla huzur bulmak isteyen, eğlenceyi, misafirperver ve cana yakın yerli halkla perçinlemek isteyen herkesi beklemektedir. Foça tatiliniz için erken rezervasyon fırsatlarımızı gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.


Popüler Kategoriler


Çeşme Otelleri Efes Otelleri Foça Otelleri Gümüldür Otelleri Özdere Otelleri