Toplam 3 otelden 1 ile 3 arası oteller gösterilmektedir.

Efes Otelleri

Cilalı Taş Devri'ne kadar dayanan tarihi, Doğu ile Batı arasında bir köprü görevi üstlenmesi, doğal güzellikleriyle Ege'nin incisi İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı ülkemizin en çok bilinen ve en çok turist çeken antik şehri Efes. Yaklaşık 8000 yıllık tarihe sahip şehir, 2015'te UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine eklenmiştir.

İzmir tatil açısından çok çeşitli olanaklara sahiptir. İzmir otellerinde bulabileceğiniz Efes Otelleri misafirlerine otel, butik otel, pansiyon, tatil köyü gibi konaklama seçenekleri sunmaktadır. Müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyen, her daim yardımınıza koşan personellerle tatiliniz boyunca buradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Yılın her ayı ziyaretçilerini ağırlayan ucuz tatil ve uygun fiyatların yanı sıra herşey dahil tatil konseptini benimsemiş otellerde, size tatilin rezervasyonla başladığını hatırlatarak erken rezervasyon fırsatını kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Çok köklü bir tarihe sahip olan Efes, en parlak dönemini Roma döneminde yaşamıştır. İmparatorluğun Asya Eyaleti'nin başkenti olan Efes'in bir diğer özelliği ise Dünya'da tamamıyla mermerden yapılmış ilk şehir olmasıdır.

Efes Antik Kenti günümüze kadar ulaşmış nadir antik kentlerden biridir. Liman şehri olması nedeniyle zamanla zenginleşen Efes, Roma İmparatorluğu' nun en önemli 4 şehirinden biri olmuştur. Roma ve Yunan mimarisinden eşsiz örnekler taşıyan bu bölge, Hristiyanlığın yedi kilisesinden birini bulundurması ve bazı rivayetlere göre Hz. Meryem 'in son yıllarını burada geçirdiğine dayanarak Hristiyanlığın hac merkezi haline gelmiştir. Birçok turist etrafı yeşilliklerle çevrili Meryem Ana Evi'ni ziyaret etmektedir.

Efes tatilinizde ilk durağınız Artemis Tapınağı olabilir. M.Ö 7.yy'a kadar dayanan, Antik Çağ'da mermerden inşa edilmiş ilk tapınak olan Artemis, Lidya kralı Croesus tarafından en büyük Yunan Tanrıçalarından biri olan Artemis'e ithafen inşa edilmiştir. Dünya'nın yedi harikasından biri olan bu yapı, zamanında hem pazar yeri hem de din merkezi olarak kullanılmıştır.

Efes'e limanından uğrayanların ilk gördüğü devasa yapı olan Efes Antik Tiyatrosu, doğal kaya tarafından yapılmıştır. Zamanında gladyatör dövüşlerinin ve birçok çeşitli etkinliğin yapıldığı 24.000 oturma kapasiteli yapı tiyatro, Bizans döneminde gözetleme kulesi olarak da kullanılmıştır.

Celsus Kütüphanesi Efes'te görmeniz gereken bir diğer yapıdır. Hem anıt mezar hem de kütüphane görevi üstelenen, zamanında içinde 14.000'den fazla kitabı barındıran bu kültür yuvası 2.yy'da tamamlanmıştır.

Efes'te Artemis Tapınağı'ndan sonra inşa edilmiş en görkemli dini yapı olan St. John Kilisesi, bir kale şeklinde olup Efes'in en yüksek noktasında konumlanmıştır. Bu bölge antik şehrin ilk yerleşim bölgesi olma özelliğini taşımaktadır. Anadolu camii mimarisinin ilk örneklerini barındıran St. John ve Artemis Tapınağı arasında yer alan İsa Bey Camii'ni de görmenizi tavsiye ederiz.

Efes'e misafir olanlar tarafından ziyaret edilen eski çağlarda yerleşim yeri olarak kullanılmış Kurudağ Mağarası ve Ortaçağ'dan beri ziyaretçi akınına uğrayan Yedi Uyuyanlar Mağarası, Efes'te görmeniz gereken doğal güzellikler arasında yer almaktadır.

Tarihi yeniden yazmak, hayranlık uyandıracak tarihi caddelerde yürümek, bilimin, sanatın, mimarinin ve kültürün temellerinin atıldığı bu efsane şehri yaşamak isterseniz, Efes otelleri yılın her ayı ziyaretçilerini ağırlamaktan gurur duymaktadır.


Popüler Kategoriler


Çeşme Otelleri Efes Otelleri Foça Otelleri Gümüldür Otelleri Özdere Otelleri