Toplam 11 otelden 1 ile 11 arası oteller gösterilmektedir.

Eskişehir Otelleri

Türkiye’nin en renkli şehirlerinden biri olan tarihi zenginliği ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir şehirdir Eskişehir. Şehri daha kolay ve rahat gezebilmeniz için Eskişehir gezilecek yerler listemize bir göz atın deriz.

Misafirlerini ister iş, ister tatil olarak en iyi şekilde ağırlayan Eskişehir otelleri tatilini konforla bütünleştirmek isteyenler için biçilmiş kaftan. Her türlü talebinize nitelikli cevaplar bulan, kaliteli hizmetten ödün vermeyen Eskişehir otellerinde evinizdeki rahatlığı bulacaksınız.

Şehrin ortasından geçen Porsuk Çayı, içinden geçen gondol turlarıyla şehre ayrı bir hava katmakla beraber, çevresinde kalan Adalar bölgesi, şehrin kafe ve restoran kısımlarını oluşturuyor. Eskişehir’de bulunan üniversiteler, genç nüfusun baskın olmasını sağladığı için şehre dinamik ve eğlenceli bir hava katıyor.

Doğal güzelliklerine sahip çıkan Eskişehir birbirinden güzel tema parklarıyla ünlüdür. Bunlardan en ünlüsü olan Sazova Bilim Parkı içerisinde Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Uzay Evi, Bilim Merkezi, Akvaryum ve yapay gölet barındıran bu park, büyükleri dahi çocukluk günlerine geri götürmektedir. Türkiye’nin ilk yapay plajı olan Kentpark’ta gerçek altın renkli kumları ve bir çok sosyal faaliyeti ile eğlenmek isteyenleri bekliyor. Şehrin en güzel manzaralarından birine sahip olan Şelale Park ise sizlere muhteşem fotoğraf kareleri vaat ediyor.

Şehrin bir diğer önemli özelliği ise şifalı sulara sahip olan Merkez Kaplıcası. Bir çok hastalığa iyi gelen bu kaplıcalar sizlere kendinizi yenilemek için de bir fırsat sunuyor. Eskişehir’in en eski yerleşim yeri olan Odunpazarı şehre ilk gelen insanlar burada yaşamaya karar verirler. Yerleşen bu insanlar Tarihi Eskişehir Evlerini de inşa edip dikkat çekici bir görünüme kavuştururlar. Kurşunlu Camii ve Külliyesi Eskişehir’e gelenlerin mutlaka görmeleri gereken yapılardan biridir. İçinde bulunan imaret, aşevi, kervansarayı, şadırvanı, mektebini gezmek dışında Sıcak Cam Üfleme Atölyesi, Lületaşı Müzesi ve El Sanatları Çarşısı bu sanatı ilk defa denemek isteyenler için bir fırsat sunuyor. Bir çok ünlü kişinin balmumundan heykelleri bulunan Eskişehir Balmumu Müzesi, keyifli zaman geçirmek isteyenler için güzel bir alternatif olacaktır.

Bozası ve ünlü çiğ böreğiyle damaklarınıza yer edecek zengin Eskişehir mutfağının tadına bakmayı sakın unutmayın. Oldukça eskiye dayanan Lüle Taşı İşlemeciliğinin ürünleri olan takı ve tespihlerden sevdiklerinize ve kendinize hediyeler alabilirsiniz. Mutlu tatiller dileriz..


Popüler Kategoriler


Spa / Wellness Otelleri Şehir Otelleri Sivas Otelleri Denize Sıfır Oteller Elazığ Otelleri Denizli Otelleri Bayburt Otelleri Isparta Otelleri Trabzon Otelleri Ordu Otelleri Düzce Otelleri Balayı Otelleri Eskişehir Otelleri Aksaray Otelleri Zonguldak Otelleri Kars Otelleri Sakarya Otelleri Golf Otelleri İzmit Otelleri Deluxe Oteller Su Kaydıraklı Oteller Amasya Otelleri Afyon Otelleri Yalova Otelleri Kirşehir Otelleri Manisa Otelleri Konya Otelleri Bolu Otelleri Aydın Otelleri Mardin Otelleri Erzurum Otelleri Van Otelleri Butik Oteller Bursa Otelleri Nevşehir Otelleri Tatil Köyleri Muğla Otelleri Kirklareli Otelleri Kırıkkale Otelleri Kayseri Otelleri Kırklareli Otelleri Kayak Otelleri Rize Otelleri Diyarbakır Otelleri Kocaeli Otelleri