• Palan Hotel
  Palandöken
  Palandöken'in eteklerinde bembeyaz bir tatil şöleni Palan Hotel'de yaşanmaktadır. Toplam 158 odaya sahip tesiste, düşlediğiniz gibi bir tatil yaşayabilirsiniz.
 • Renaissance Polat Erzurum Hotel
  Palandöken
  Erzurum Polat Otel, kış turizminin öncü merkezlerinden Palandöken'de hizmet vermektedir. Türk ve Dünya mutfaklarından lezzetlerin sunulduğu restoranları, sağlık kulübü, konforlu odaları ve üstün Türk misafirperverliğiyle Erzurum Polat Otel sizleri her saniyesinden zevk alabileceğiniz bir tatile davet etmektedir.
 • Dedeman Palandöken Hotel
  Palandöken
  Palandöken'in havasını solumak isteyenlerin tercihi durumundaki Dedeman Palandöken, konuklarına rahat bir konaklama imkanı sunmaktadır. Farklı zorluk derecelerine sahip pistleri, modern odaları, Dünya mutfaklarından lezzetlerin sunulduğu restoranıyla Dedeman Palandöken'de unutulmaz bir tatil sizleri beklemektedir.
 • Dedeman Palandöken Ski Lodge Hotel
  Palandöken
  Palandöken'in zirvesine yalnızca 1000 metre mesafede yer alan Dedeman Palandöken Ski Lodge, bembeyaz bir tatil geçirmek isteyenlerin hayallerini süslemektedir. Misafirlerinin memnuniyetini sağlamak için var gücüyle çalışan tesiste, unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayacaksınız.
 • Xanadu Snow White Palandoken
 • Sway Hotels
  Palandöken
Toplam 6 otelden 1 ile 6 arası oteller gösterilmektedir.

Palandöken Otelleri

Birçok uygarlıkta izler taşıyan tarihi dokusu, Dünya'ya nam salmış mücevherlik ve işlemenin en nadide parçalarından Oltu Taşı'na sahip olması, peri bacılarından nehirlere, camilerden medreselere kadar Türkiye'nin en köklü şehirlerinden Erzurum. Ülkemizin doğusunda yer alan şehir, medeniyet tarihi ve kış tatili sevenlerin uğrak mekanlarındandır. Özellikle Erzurum'u kış tatilinde tercih edenler için Palandöken Erzurum şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Palandöken oteller açısından ilgi çekici bir yerde bulunmaktadır. Palandöken Dağı'nın eteklerinde burayı tercih eden misafirlere doğu misafirperverliğini sonuna kadar taahhüt eden oteller, Palandöken pistlerine olan yakınlığı ve olanaklarıyla konuklarını ağırlamayı beklemektedir. Erzurum otelleri kategorisinde yer alan Palandöken otelleri genel olarak tam pansiyon hizmet vermektedir.

Son yıllarda yabancı turistler tarafından sadece yazın değil kışın da tercih edilen ülkemizde Palandöken kayak severlerin uğrak mekanlarındandır. Türkiye'nin en uzun kayak pistinin bulunduğu ilçe, yılın yaklaşık 6 ayı karla kaplıdır. Tatiliniz için burayı tercih edecekseniz Aralık - Şubat ayları arasında Palandöken'e uğramanızı öneririz. 2011 yılında Üniversitelerarası Kış Olimpiyatları'na ev sahipliği yapan Palandöken, kayak olarak son derece modern ve zorlu pistlere sahiptir. 28 km olan pist uzunluğu ve doğayla iç içe olacağınız ortamıyla burası siz ve sevdikleriniz için en doğru adreslerden birisi olacaktır. Sayısız aktivitenin yapıldığı Palandöken'de kayağın yanı sıra snowboard dersleri, tertemiz havayı içine çekebileceğiniz doğa yürüyüşleri ve bölgeyi keşfetmek isteyen meraklılar için ATV ile turlar düzenlenmektedir. Telesiyej ile Palandöken'in bir ucundan bir ucuna gökyüzünde seyahat edebilirsiniz.

Çoğumuzun Kapadokya ile özleştirdiği peri bacaları Erzurum'da da bulunan bir doğal oluşumdur. Narman Peribacaları bölgenin en çok ziyaret edilen mekanların arasında gelmektedir. Erzurum'u gezmeye gelenlerde büyük hayranlık uyandıran Tortum Şelalesi ve Çoruh Nehri görmeniz gereken büyülü mekanlardandır. Palandöken'de karın tadını doyasıya çıkardıktan sonra, hoşgörünün adresi Erzurum'un doğal ve tarihi güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Köklü tarihiyle birçok medeniyetten izler taşıyan Erzurum'un sembol yapısı olarak Çifte Minareli Medrese'yi söyleyebiliriz. Kesin olarak yapılış tarihi bilinmese de Selçuklu mimarisinden izler taşıyan bu eserin 13. yy'ın sonlarına doğru yapıldığı tahmin edilmektedir. Buranın hemen güneyinde Üç Kümbetler adında Selçuklulardan kalma türbeler bulunmaktadır.

Tarihimizdeki önemli kadın şahsiyetlerden olan Nene Hatun, Erzurumludur. Henüz 20 yaşındayken 93 Harbi adı verilen savaşta şehrini en ön saflarda koruyan ve Aziziye adı verilen tabyanın alınmasına öncülük eden kahramanın unutulmaması için savaşın yaşandığı bölge milli parka dönüştürülüp, Nene Hatun' un ismi verilmiştir. Tarihin yazıldığı bu mekan, Erzurum için ayrı bir yere sahiptir.

Erzurum'da Osmanlı döneminden kalma birçok camii, medrese, bedesten; eski çağlardan kalma antik eserlerin bulunduğu arkeoloji müzesi ve Bizans döneminden kalma Erzurum Kalesi görmeniz gereken yerler arasındadır. Modern tesisleri ve geniş parkurlarıyla Palandöken, tüm beyazlığının yanında erken rezervasyon avantajlarıyla zerafetiyle konuklarını ağırlamayı beklemektedir.


Popüler Kategoriler


Palandöken Otelleri