• Ferko Ilgaz Mountain Resort
  Ilgaz
  Misafirlerine şehrin gürültüsünden uzakta, doğayla iç içe bir tatil yaşatan Ferko Ilgaz Mountain Resort, Ilgaz Dağı'nın eteklerinde benzersiz bir tatili konuklarına sunmaktadır. Toplam 60.000 m²'lik alanda faaliyet gösteren tesiste, evinizin sıcaklığını hissedeceksiniz.
 • Ilgaz Doruk Hotel
  Ilgaz
  Ilgaz Doruk Otel, doğa ile konforu bütünleştiren bir tesistir. Sizlere evinizin sıcaklığını aratmayacak Ilgaz Doruk Otel, her anından zevk alacağınız huzur dolu bir tatile sizleri davet ediyor...
 • Armar Ilgaz Hotel
  Ilgaz
  Armar Ilgaz Otel, her anlamıyla rahat bir tatil yapabilmeniz için tüm imkanları seferber etmektedir. ''Üstün hizmet'' ilkesiyle hareket eden tesiste, keyif dolu bir tatil deneyimi sizleri beklemektedir.
 • Etap Altınel Ilgaz Hotel
  Ilgaz
  Ilgaz Dağı Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Etap Altınel Ilgaz Hotel; konforlu odaları, üstün hizmeti ve hemen önünden geçen kar pistiyle misafirlerini mutlu bir tatile çağırmaktadır.
Toplam 4 otelden 1 ile 4 arası oteller gösterilmektedir.

Ilgaz Otelleri

Karadeniz Bölgesi’nde, güneyi Çankırı’ya, kuzeyi ise Kastamonu’ya bakan, efsanelere konu olmuş, yüksekliği yaklaşık 2000 m olan Ilgaz Dağı, kayak ve kış turizminin en önemli merkezlerindendir. Kışın hava sıcaklığının eksi 15 derecelere kadar indiği bu yüce dağdaki Ilgaz Otelleri, sizlere sıcak, dingin ve muhteşem güzellikte bir tatil fırsatı sunuyor.

Zengin bitki örtüsü ve 2.5 metreye kadar çıkabilen kar kalınlığı ile Ilgaz Dağı tırmanışçıların ve kayak sevdalılarının tüm ihtiyaçlarını karşılar niteliktedir. Sadece kışları değil, yaz aylarında da tatmin edici bir tatil geçirebileceğiniz Ilgaz Otelleri, önce pıtı, perişka, oğmaç ve keşkek gibi yöresel yemek sunumuyla gönlünüzü çalarken, ardından sizleri mevsime göre ya yemyeşil ya da bembeyaz olan dağ eteklerinde keyifli bir yolculuğa yolluyor. Bu yolculukta ister yüzlerce kilometreyi bulan orman içindeki parkurlarda treking yapın isterseniz de Ilgaz Kayak Merkezi’nde snowboard, ATV safari, kızak gibi sporları deneyebilirsiniz. Ayrıca kayak sporunu öğrenmek isteyenler için Dağcılık Federasyonu temel kış eğitimlerinin bazılarını Ilgaz Dağı’nda gerçekleştirmektedir.

Karadeniz’in cennet köşelerinden biri olan bu heybetli dağda Ilgaz Otelleri eğlencenin yanında sizlere sağlıklı zamanı da vaat ediyor. Otellere çok yakın mesafede konumlanan Çavundur Kaplıcaları, günün yorgunluğunu atmak, rahatsızlıklarınızdan kurtulmak ve kendinizi zinde hissetmek için en güzel seçim olacaktır. Bunun yanı sıra eğer balık tutmaya meraklıysanız avlanma mevsimi içerisinde Baldıran Vadisi’ndeki alabalık çiftliklerinde vakit geçirebilirsiniz. Ilgaz Dağı’nı diğer kayak merkezlerinden ayıran en büyük özellik ise Milli Park ilan edilmiş olmasıdır. Ilgaz Milli Parkı, 1088 hektar büyüklüğünde olup, zengin bitki örtüsüyle birlikte karaca, geyik, ayı gibi yırtıcı ve yabani hayvan türlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Eğer tarihe meraklıysanız Kastamonu Ilgaz tatiliniz sırasında ilçedeki höyük, kale ve mezar kalıntılarını da gezi rotanıza ekleyebilirsiniz. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu bölgenin önceleri Paphlagonia adıyla anıldığı bilinmektedir.

Kastamonu’ya 61 km. uzaklıktaki Ilgaz Dağı’na, karayolları ve havayoluyla ulaşım sağlanmaktadır. Doğa yürüyüşleri, piknik, kış sporları gibi aktiviteleri bol oksijenli, yemyeşil bir bölgede gerçekleştirmek için Ilgaz Otelleri kategorimizdeki erken rezervasyon fırsatlarına göz atmanızı tavsiye ederiz.


Popüler Kategoriler


Ilgaz Otelleri