Toplam 32 otelden 1 ile 20 arası oteller gösterilmektedir.

Ayvalık Otelleri

'Adalar Cenneti' olarak bilinen Ayvalık, eşsiz koyları ve tarihin büyüleyici atmosferiyle yaz tatilleri için başlıca tercih edilen tatil beldelerinden biridir. Eğer tatilinizin bir şezlongta başlayıp yine aynı şezlongta bitmesini istemeyenlerdenseniz, tariihin mavi ve yeşillerle bütünleştiği Ayvalık otelleri sizin için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Ayvalık'ta bulunan otel, butik otel veya apart otellerde, kara ya da deniz manzaralı odalardan seçerek huzuru odanıza kadar taşıyabilirsiniz. Ayvalık otellerinde günün kahvaltı saati büyük önem taşır; meşhur Ayvalık tostu bir yana, zeytinini ve zeytinyağını tattıktan sonra dönerken birer tane de yanınıza almak isteyebilirsiniz. Eski Rum taş evlerinin bulunduğu Ayvalık, geçmişten izler taşıyan bir sahil şeridi olmakla kalmayıp, gezmeye başladığınız andan itibaren ayrıntıları keşfetmek için sabırsızlanacağınız bir beldedir.

Eskiden Rumlara da yerleşim yeri olduğundan dolayı, çan kulesi ve minareyi bolca yanyana görebileceğimiz yapılarla kaşılaşmak mümkündür. Camiilerin birçoğu kiliseden çevrilmiştir. Bunlar arasında en bilinenleri Saatli Camii (Aya Yani Kilisesi), Çınarlı Camii (Aya Yorgi Kilisesi), Hayrettin Paşa Camii (Kato Panaya Kilisesi), Biberli Camii (Aya nikola Kilisesi)'dir. Eski kiliselerden Faneromeni (Ayazma Kilisesi) şuan zeytinyağı fabrikası olarak kullanılmaktadır. Ayvalık körfezini bir de kuşbakışı seyretmek isterseniz size Şeytan Sofrası'nı ziyaret etmenizi öneririz. Buradaki demir kafeste bulunan ayak izinin de şeytana ait olduğu efsanelerin arasında yerini alıyor. Yine Rumlar zamanında içki içenleri akıllanmaları için götürüp bıraktıkları Tımarhane Adası, günümüzde doğal güzelliğiyle tatilseverlerin en uğrak yeri olmaya devam ediyor.

Ayvalık denildiğinde akıllara ilk gelen yer Cunda Adası oluyor. Bunun sebebini, Cunda'nın sembolik çam ve zeytin ağaçlarına, renkli evlerine ve dar sokaklarına bağlıyoruz. Adada çok kilise olduğu biliniyor ama devasa çanının Bergama Müzesi'nde bulunduğu Tahsiyarsis Kilisesi en ziyaret edilebilir olanı. Sahilde meşhur Taş Kahve var, şayet Cunda'yı keşfetmek isterseniz burada bir şeyler içerek başlayın deriz. Adada bulunan Aya Dimitri Manastırı (Ayışığı Manastırı) da deniz kenarında yıkık bir halde bulunuyor.

Ayvalık'ı çok sevdiniz ve görmezseniz aklınızın kalacağını düşünüyorsanız, Ayvalık günübirlik adalar turu sizin için ideal olacaktır.. Bu turlarda, Tavuk Adası, Pınar Adası, Karaada, Boğaz Adası, Hasır Adası, Güvercin Adası ve Patrice Adası'nı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Ayvalık'ın muhteşem sualtını keşfetmek isterseniz, Güneş Adası'nı tavsiye ederiz.Güvercin Adası'nda bulunan Agios Yorgios Manastırı'nı ziyaret etmek, Ayvalık Sarımsaklı 'da ince kumların tadını çıkarmak, Badavat Koyu ve Taşlı Manastır'ı ziyaretinize dahil etmek istiyorsanız ucuz tatil fırsatlarını kaçırmamanızı tavsiye ederiz.


Popüler Kategoriler


Ayvalık Otelleri Bandırma Otelleri Edremit Otelleri Erdek Otelleri Gönen Otelleri Ören Otelleri