Toplam 72 otelden 1 ile 20 arası oteller gösterilmektedir.

Ankara Otelleri

Anadolu’nun beşiği, Türkiye’nin tam merkezi olan Ankara gezmesi kolay ve diğer büyük şehirlere göre trafiğe az maruz kalacağınız Türkiye'nin başkenti olan ilimizdir.

Ankara’da gezilecek yerler listesi yapmanız şehri daha kolay ve hızlı keşfedebilmenizi sağlayacaktır. Ankara’ya gelen herkesin görmesi gereken bir yer olan Anıtkabir’de Atatürk’ün bazı kişisel eşyalarının yanı sıra Cumhuriyet'in kuruluşundaki savaşlar, yaşanan zorluklar anlatılmıştır. İlk çağlardan itibaren Anadolu’daki kazılarda çıkartılmış eserlerin sergilendiği Anadolu Medeniyetler Müzesi, ülkenin geçmişine ayna tutan, kendine özgü koleksiyonlarıyla dünyanın sayılı müzelerindendir.

Ankara otel sayısınca zengin olduğundan dolayı, şehir otelleri arasından konaklama fırsatı yakalayabilir, otel ilie gideceğiniz yer arasındaki ulaşımı rahatça sağlayabilirsiniz. Ankara 5 yıldızlı oteller son derece iyi hizmet verirken, bütçenize göre farklı konaklamalar da seçebilirsiniz.

Ankara’nın sembollerinden biri haline gelmiş Atakule, şehri metrelerce yüksekten izleme fırsatı sunmaktadır. Bu güzel manzara eşliğinde şehrin yorgunluğunuzu bir kahveyle atmanızı öneririz. Harikalar Diyarı, Avrupa’nın en büyük parkı ünvanı olan masal kahramanlarının, masal adasının ve daha bir çok renkli dünyaya ait kişilerin canlandırdığı heykellerin bulunduğu bir park olup, içerisinde sinemaların, Türk destanlarının ve masal kahramanlarının bulunduğu bu büyüleyici parka büyükleri de çocukluk günlerine geri sürüklemektedir.

Ankara, sayıca fazla olan parklarıyla oksijen merkezi haline gelmiştir. Yeşilin bol olduğu şehirde Kuğulu Park, Atatürk Orman Çiftliği ve içerisinde bulundurduğu hayvanat bahçesi ve piknik alanlarıyla bir çok kişinin ziyaretine uğramaktadır. Buradan ayrılırken Çiftliğin özel yapımı doğal ürünlerinden almayı unutmayın.

Seçeceğiniz Ankara otelleri arasından tüm şehre ulaşım kolay olacak ve bu şekilde şehri fazla yorulmadan gezebileceksiniz.

Hititlerden Cumhuriyete kadar olan tarihiyle dikkat çeken şirin mi şirin evleri ve antik kentleri ile meşhur Beypazarı Ankara’ya 1 saat uzaklıkta bulunmaktadır. Yöreye özgü lezzetleri tatma şansı bulacağınız bu güzel ilçede evleri gezebilir, kaplıcalarından yararlanabilirsiniz. Ankara’da oteller şehrin her yerinde dağılmış halde bulunduğu için istediğiniz konaklamayı tercih edebilirsiniz.


Popüler Kategoriler


Kirşehir Otelleri Kirklareli Otelleri Rize Otelleri Sivas Otelleri Tekirdağ Otelleri Kars Otelleri Termal Oteller Bitlis Otelleri Şanlıurfa Otelleri Aydın Otelleri Nevşehir Otelleri Bayburt Otelleri Çanakkale Otelleri Ankara Otelleri İzmir Otelleri Afyon Otelleri Su Kaydıraklı Oteller Kayseri Otelleri Aile Otelleri Kocaeli Otelleri Elazığ Otelleri Hatay Otelleri İzmit Otelleri İstanbul Otelleri Yalova Otelleri Mardin Otelleri Erzurum Otelleri Kastamonu Otelleri Van Otelleri Safranbolu Otelleri Ağrı Otelleri Tatil Köyleri Isparta Otelleri Gaziantep Otelleri Zonguldak Otelleri Spa / Wellness Otelleri Kızılcahamam Otelleri Trabzon Otelleri Amasya Otelleri Balayı Otelleri Karaman Otelleri Kırıkkale Otelleri Denize Sıfır Oteller Çorum Otelleri