Toplam 8 otelden 1 ile 8 arası oteller gösterilmektedir.

Lefkoşa Otelleri

Tatil için vazgeçilmez noktalardan biri olan ve Akdeniz’in üçüncü büyük adası olan Kıbrıs’ın tam ortasında yer alan Lefkoşa, KKTC’nin başkentidir. Yavru vatanın en kalabalık şehri olan Lefkoşa, aynı zamanda bölgenin en önemli kültürel mirasına sahip bölgesi olma özelliği taşımaktadır. Sanayinin ve turizmin merkezi haline gelmiş olan Lefkoşa, aynı zamanda tatilseverlerin eğlenmek için dört mevsim tercih ettikleri bir destinasyondur.


Kıbrıs Lefkoşa otelleri eğlenceli bir tatil arayanları ağırlamak için güler yüzlü çalışanları ve lüks anlayışıyla dekore edilmiş odalarıyla hizmet vermektedir. Kıbrıs Lefkoş'da konaklayarak buranın muazzam denizinin ve tarihi güzelliklerinin tadını çıkartabilirsiniz.


Hem doğudan hem de batıdan izler taşıyan Lefkoşa, tüm ihtişamı ve güzelliğiyle gezilecek birçok tarihi mekana ev sahipliği yapmaktadır. Lefkoşa kentinin başlangıcı olan ve eskiden kente giriş çıkışların yapıldığı önemli bir nokta olan Girne Kapısı, şimdi ise tüm heybeti ve güzelliği ile görmeniz gereken yapılardan bir tanesi. Bunun dışında Mavi Köşk, Batık Gemi Müzesi, Soli Bazilikası, Kutup Osman Tekkesi ve Mamas Manastırı çevrede mutlaka görmeniz gereken tarihi dokular arasında yer alıyor. Bölgede eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir merkez de mevcut. Dilediğinizce eğlenceli zaman geçirebilir, Lefkoşa’nın pırıl pırıl denizinde kulaç atıp güneşinden yararlanabilirsiniz. Şezlongunuza uzanıp güneşin ve eğlencenin tadını çıkarın.


Lefkoşa’da bale ve halk dansları yaygındır. Ağustos ayında Uluslararası Halk Dansları Festivali düzenlenmektedir. Lefkoşa Oda Orkestrası, Kent Orkestrası ve Belediye Orkestrası bölgede konserler düzenlemektedir. Yerli yabancı birçok turisti ağırlayan konserlere giderek ve şenlik havasında geçen festivale katılarak müzik dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Eğlenebileceğiniz diğer organizasyonlar arasında sinemalar ve gece kulüpleri yer almaktadır. Eğlencenin kesintisiz devam ettiği Kıbrıs Lefkoşa, dört mevsim misafir ağırlamaktadır.


Akdeniz ikliminin etkisinde olan Lefkoşa; molehiya, mücendra pilavı, hellim peyniri, şeftali kebabı gibi yöresel yemekleri ile ünlüdür. Bu yiyecekleri tadabileceğiniz ve damak tadınıza hitap eden yemekleri kolayca bulabileceğiniz Lefkoşa, benzersiz mutfağı olan restoranlarla sizi ağırlamayı bekliyor. Lefkoşa’nın doğal güzellikleri, kesintisiz eğlencesi ve lüksle birleşmiş konforu dilediğiniz her mevsim uygun fiyatlar ve erken rezervasyon ile sizi bekliyor.


Popüler Kategoriler


Gazimağusa Otelleri Girne Otelleri Lefkoşa Otelleri