Toplam 33 otelden 1 ile 20 arası oteller gösterilmektedir.

Girne Otelleri

Akdeniz'in üçüncü büyük adası olan KKTC'nin kuzeyinde şirin bir liman kenti olan Girne, nefes kesici tepeleri ve çarşaf gibi uzanmış deniziyle tatilcilerin uğrak mekanlarından birisidir. Bir liman şehri olması nedeniyle hem günümüzde hem de geçmişte birçok uygarlıkla etkişelim halinde olmuş şehir, son yıllarda Dünya'nın hemen hemen her ülkesinden binlerce insana konaklama fırsatı tanımaktadır.

Girne Otelleri ucuz tatil fırsatlarının yanında genellikle konuklarına herşey dahil konseptinde hizmet vermektedir. Resort otel, butik otel gibi seçenekleri bulabileceğiniz bölgede otellerin merkezi konumu dolayısıyla Girne'de gezmek istediğiniz her yere rahatça ulaşabilirsiniz. Kıbrıs Otelleri içerisinde üstün hizmetiyle bilinen Girne Otelleri özel plajları, havuzları, spa merkezleri, eğlenceli gece hayatı ve uluslararası mutfaklardan sunduğu tatlar ile misafirlerini ağırlamaktadır.

Kıbrıs'ın belki de en önemli limanına sahip Girne, içinde bulundurduğu tarihsel ögelerle sizi tarihin tozlu sayfalarına götürecek. Girne Kalesi'nin içinde bulunan Batık Gemi Müzesi yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramakta olan yerlerin başında gelmektedir. M.Ö. 389 yılında yapılmış olduğu düşünülen bu batan gemide, yaklaşık 25 yy öncesine ait kalıntılar, müzeyi ziyaret edenleri hayrete düşürmektedir. Batıktan çıkarılan kalıntıların haricinde dönemin özelliklerini yaşatan maketlerle zamanda yolculuk yapabilirsiniz.

Arap ve İslam akınlarından koruma amacıyla Bizanslılar tarafından yaptırılmış olan Girne Kalesi, 1489 yılında Venedikliler tarafından ele geçirilmişse de 1570 yılında kale ve Kıbrıs, Osmanlı himayesini altına girmiştir. Girne Kalesi'nde kuşatma esnasında şehit düşen Osmanlı kaptan-ı deryası Cezayirli Sadık Paşa'ya ait bir adet lahit bulunmaktadır.

Kıbrıs'taki Beşparmak Dağları'nın tepesine çok yakın bir konumda bulunan Antiphonitis Kilisesi, bölgede bulunan diğer tarihsel ögelerden biridir. Sekizgen şeklindeki kubbesi ve sekiz yuvarlak sütünu ile gotik taş işçiliğinin en ince ayrıntılarını bulabileceğiniz bu yapı, 15.yüzyıla ait freskleriyle ilgi çekmektedir. Bölgede bulunan Sourp Magar Manastırı 1000 yılında yapılmıştır. Mavi Manastır olarak da bilinen yapı daha sonra Ermeni Kilise'sine çevrilmiştir. Mistik bir havaya sahip olan manastır turistlerin uğrak mekanlarının başında gelmektedir.

Tarihin ilk yıllarından itibaren ''liman şehri'' fonksiyonuna sahip şehirde, Girne Limanı geçmiş dönemde Avrupa, Anadolu, Ortadoğu gibi bölgelere tuz sevkiyatı yapabilmek için ambar olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise marina olarak kullanılan liman, yakınında bulunan cafe ve restoranlarıyla özel konumunu hâlâ korumaktadır.

Girne tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de dikkat çekmektedir. Girne'nin hemen güneyinde bulunan Karmi Köyü, dar sokakları, değişik mimari yapısıyla, deniz ve dağ kokusu ile unutamayacağınız tatilin en doğal kısmı olacak. Beşparmak Dağları'yla çevrili Girne doğa yürüyüşü yapabileceğiniz en uygun bölgelerden birisi. Rengarenk çiçekleri, onbinlerce ağacı ve eşsiz havasıyla sizi her haliyle cezbedecek.

Masmavi denize kendinizi bırakmak ve tarihin tozlu sayfalarını karıştırmak isterseniz, Girne aradığınız samimiyet ve içtenlikle sizi lüks ve konforu birleştirerek ağırlamaktan memnuniyet duyacaktır.


Popüler Kategoriler


Gazimağusa Otelleri Girne Otelleri Lefkoşa Otelleri