Toplam 6 otelden 1 ile 6 arası oteller gösterilmektedir.

Gazimağusa Otelleri

Türkiye'nin hemen güneyinde dört bir tarafı cennet olan Kuzey Kıbrıs'ın saklı cenneti Gazimağusa. Lezzetli yemekleri, tertemiz havası ve bozulmamış dokusuyla Kıbrıs'ın tek derin su limanına sahip şehir her yıl yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır.

Kıbrıs otelleri kategorisinde bulabileceğiniz Magosa otelleri misafirlerini çeşitli konaklama seçenekleriyle ağırlamaktadır. Lüks tatili uygun fiyatlarla yaşamak uğrak mekanı olan bu oteller genellikle herşey dahil konseptinde hizmet vermektedirler. Denize yakın olarak konumlanmış otellerde müşteri memnuniyeti ilkesi prensip edinilmiştir. Spa, fitness, güzellik merkezleri ve saunaya sahip otellerde hem bedenen hem de ruhen dinlenmiş olacaksınız. Türk ve Dünya mutfaklarından çeşitli yemekleri masanızda bulunduran tesisler, birbirinden farklı aktivitelerle size kaliteli zaman geçirmeyi amaçlamaktadır. Yılın her mevsimi ziyaretçilerini ağırlayan ve buraya gelmek için çok fazla güzelliğe sahip Gazimağusa'da tatil yapmak isterseniz; erken rezervasyon fırsatını değerlendirmenizi öneririz.

Kıbrıs'ın en güzel plajı ve suyu Gazimağusa'da bulunmaktadır. Altın kadar sarı kumları, parıl parıl parlayan güneşi ve mavinin her tonunu görebileceğiniz sizi ferahlatacak berrak denizi burayı tatil için seçenlerin ortak ifadesidir. Kıbrıs'ın en sakin tatil ilçelerinden biri olan bu büyülü yerde ağaçlar ve çiçekler eşliğinde sabah yürüyüşünüzü keyifli biçimde gerçekleştirebilirsiniz. El değmemiş doğası ve birbirinden organik besinlerin yetiştiği Gazimağusa'da yapacağınız sabah kahvaltısının tadı, gün bitinceye kadar damağınızda kalacaktır. Aynı zamanda hellim peyniri, mücendra pilavı, kolakas ve sıcak havaların vazgeçilmez içeceği gül şurubu, denemenizi tavsiye ettiğimiz başlıca lezzetlerdir.

Tarihin ve doğanın mükemmellikle buluştuğu Gazimağusa'da görmeniz gereken ilk mekan Salamis'tir. Sahile çok yakın bir yerde konumlanmış bölge etrafı ormanlarla çevrili bir antik kente ev sahipliği yapmaktadır. İçinde gymnazyum, tiyatro, anıt, mezar, sarnıç gibi birçok kalıntı zamana meydana okuyarak günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Salamis, hem tarih hem de doğa severlerin uğrak mekanları arasında yer almaktadır. Dipkapraz Milli Parkı, korunmuş doğasıyla eşsiz fotoğraflar çekebileceğiniz bir anlamda doğayla bütünleşebileceğiz; bölgede bulunan bir diğer doğal güzelliktir.

Surların içinde geçmişten kalma birçok eski esere sahip olan Gazimağusa'nın en ilgi çekici tarihi yapısı ise Lala Mustafa Paşa Camii'dir. Avrupa'da çok yaygın olan gotik tarzında inşa edilmiş bir yapı olan Aziz Nicolas Katedrali, Kıbrıs'ın fethiyle camiiye dönüştürülmüştür. Benzersiz mimarisi ve yanıbaşında bulunan 700 yıllık ağaç, buraya gelenleri kendilerine hayran bırakmaktadır.

Lala Mustafa Paşa Camii'nin hemen yanında bulunan Namık Kemal Müzesi tatilinizdeki bir başka durak olabilir. Müzenin çevresinde bulunan kafelerde yorgunluğunuzu atabilir ve keyifle kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Maviye kulaç atacağınız, yeşillerle çevrili alanlarda kuş sesiyle huzur bulacağınız kısacası rahat ve gürültüden uzak bir tatil arayanlardansanız, Gazimağusa tüm güzelliğiyle sizleri ağırlamayı beklemektedir.


Popüler Kategoriler


Gazimağusa Otelleri Girne Otelleri Lefkoşa Otelleri